۰۶۱۵۲۵۷۷۴۵۷ (پاسخگویی 9 الی 18)
سبد خرید0

سری تلویزیون‌های جدید QLED سامسونگ در CES 2017

امسال سامسونگ در نمایشگاه CES 2017 از یک مدل جدید تلویزیون رونمایی کرد. این مدل که QLED TV 2017 نام دارد امروز موفق شد تست های کیفیت را با موفقیت پشت سر بگذارد و گواهینامه VDE را به خاطر قابلیت فوق العاده اش یعنی “حجم رنگ ۱۰۰ درصد” است را بدست بیاورد. این گواهینامه بر اساس تست رسمی و اختصاصی بر روی حجم رنگ (color volume) این مدل می باشد. این گواهینامه مشخص می کند که سری جدید تلویزیون های سامسونگ قابلیت عرضه مداوم تصویر با کیفیت بالا را به بیننده دارد.

ces 2017 qled samsung new tv technology - سری تلویزیون‌های جدید QLED سامسونگ در CES 2017

حجم رنگ بعنوان یک استاندارد برای اندازه گیری جلوه رنگ یک تلویزیون اندازه گیری می شود و دو المان حجم شفافیت و وسعت رنگ را در یک فضای سه بعدی از تلویزیون اندازه گیری می کند. وسعت رنگ به معنای این است که بیشترین مقدار رنگ که بصورت فیزیکی قابل نمایش است و حجم شفافیت، بیشتری میزان شفافیت ممکن در یک مدل را شامل می شود. هر چه میزان این دو پارامتر یعنی وسعت رنگ و حجم شفافیت بیشتر باشد در نتیجه حجم رنگ بیشتر خواهد بود. سری QLED TV جدید سامسونگ توانسته است بیشترین حجم رنگ ممکن را تولید کند. یعنی یک تصویر شفاف، واقعی  و دقیق از تصاویر HDR در هر دو حالت تصاویر روشن و تیره به نمایش بگذارد.

میزان ۱۰۰ درصدی حجم رنگ به چه معناست؟

میزان ۱۰۰ درصدی حجم رنگ به این معناست که تصویر نمایش داده شده بدون وابستگی به میزان شفافیت تصویر باز هم واضح باشد. به عنوان مثال یک برگ درخت می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد از زرد پاییزی تا سبز تیره. و این به میزان روشنایی نور تصویر وابسته است. سری جدید سامسونگ می تواند حتی کوچک ترین تفاوت ها در رنگ مرتبط با شفافیت که در بسیاری موارد با چشم غیر مسلح در فضای دو بعدی قابل دیدن نیست را ثبت کند و با کیفیت ترین تصویر HDR ممکن که مد نظر آزمایش کننده بوده است را تولید کند.

بطور کلی اگر شفافیت تصویر زیاد شود، توانایی یک تولید کننده رنگ تلویزیون کاهش می یابد. تلویزیون QLED سامسونگ توانسته است معضلات بین میزان شفافیت و وسعت رنگ را مدیریت کند. با حداکثر ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت(واحد روشنایی)، تلویزیون جدید سامسونگ قابلیت نمایش ۱۰۰ درصدی حجم رنگ را دارد که در صنعت تلویزیون سازی بی نظیر است.

تکنولوژی کوانتومی سامسونگ در تلویزیون های QLED

تلویزیون QLED سامسونگ از یک ماده جدید فلزی با فناوری dot quantum استفاده می کند و این امکان را فراهم می کند که به طرز چشم گیری وسعت رنگ ها گسترده تر شود و حداکثر میزان شفافیت تصویر به مراتب بیشتر از سایر تلویزیون ها شود. این فناوری جدی همچنین به تلویزیون سامسونگ این امکان را می دهد که تاریک ترین تصاویر را فارغ از اینکه میزان نور تصویر چقدر است یا اینکه تلویزیون در یک محیط روشن قرار دارد یا تاریک به بیننده نشان دهد. و از همه مهم تر این مدل جدید تمام این امکانات را بدون در نظر گرفتن زاویه دید بیننده نسبت به تلویزیون ارائه دهد.

مدیر بخش نمایشگرهای تصویری سامسونگ می گوید: گواهینامه “میزان صد درصدی حجم رنگ” نمایانگر کیفیت بالا و فوق العاده تلویزیون جدید ماست که یک انقلاب جدید در عرصه تلویزیون ها به حساب می آید. همانطور که به مدت ۱۱ سال متوالی پرچم دار تولیدکنندگان تلویزیون بودیم فناوری جدید را عرضه کردیم تا با فناوری کوانتمی بهترین کیفیت را به بینندگانمان هدیه کنیم.

امیر تولائی
امیر تولائی

زندگی من مدت‌هاست حول محور تکنولوژی می‌گرده. یه بخشی از کار روزانه من مرور خبرها و تازه‌های تکنولوژیه، با موسیقی ارتباط خوبی دارم و در طول روز حدود یک ساعت رو به نواختن و گوش کردن موسیقی می‌گذرونم :)

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید!